Entreprenad

Vi hjälper dig med både stora och små projekt, som både privatperson och företag. Vår entreprenad utför renovering, etablering och anpassning av privata-, kontors- och butiksmiljöer. Med vår erfarenhet är ert projekt i trygga händer!

 

Badrumsbutik

I vår badrumsbutik i Bromma Stockholm hittar du ett brett sortiment av kakel, klinker och badrumsinredning från ledande leverantörer. Hos oss får du personlig service för ett lyckat slutresultat. Välkommen!

 

Personlig Rådgivning

Ta hjälp av våra kunniga designers i vår butik inför ditt projekt. I en personlig konsultation hjälper vi dig med med planering, färgval och stil. Välkommen med din tidsbokning!

 

Möt Teamet

Dan Runelind

Projektledare, Företag/Butiker
dan.runelind@entreprenadhuset.se

Peter Wijkander

Projektledare, Måleri
 peter.wijkander@entreprenadhuset.se

Patrik Hellstrand

Projektledare, Badrum
  patrik.hellstrand@entreprenadhuset.se

Anne-Sophie Petrini

Badrumsdesigner
  anne-sophie.petrini@entreprenadhuset.se

Daniel Slagbrand

Projektledare, Bygg
 daniel.slagbrand@entreprenadhuset.se

Barbro Runelind

Badrumsdesigner
 barbro.runelind@entreprenadhuset.se

“Jag anlitade Entreprenadhuset till två projekt som löpte parallellt där projekttiden var rätt tufft satt. Det var ett trevligt, bra och professionellt bemötande ifrån deras sida och ett väl genomfört arbete där dialog och kommunikation var på hög nivå hela tiden. Ett företag med ordning och reda som jag kommer anlita och arbeta tillsammans igen.”
– Niclas F

“Fått jättebra hjälp att välja klinkers, alltid tillgängliga, inget krångel att låna hem provplattor, men inte minst ett jättebra resultat i slutändan. Högsta betyg!”
 – Anders B